Istikla sērijasI


LĪDZSVARS
LĪDZSVARS
LĪDZSVARS
LĪDZSVARS
LĪDZSVARS
LĪDZSVARS

I LĪDZSVARS I

Kad realizēju idejas materiālā nākas līdzsvarot dažādus pretējus aspektus, piem., prakstiski iespējamo ar iecerēto. Ir jāizvēlas galvenais un svarīgākais, ir nepieciešams līdzsvars.

Līdzsavrs ir vajadzīgs, lai veidotu attiecības ar līdzcilvēkiem. Tas ir vajadzīgs, lai justos labi un apmierināti šajā pasaulē un savā dzīvē ikvienam. Četri gadalaiki nomaina viens otru, paaudzes cita citu, diena nakti un naktis dienas, līdzsvars pastāv tik un tā. Pastāv šī pasaule un cilvēki tajā. Pastāv līdzsvarā vai meklējumos sabalansēt pretišķības sevī.

Darbu cikls- Līdzsvars (angl. ‚Balance‘) ir stikla darbi veidoti asamblējot vienkāršas ģeometriskas formas, meklējot asimetriskus kompozīcijas risinājumus. Visbiežāk asamblējot izmantoju detaļas, kas radītas pūstā stikla tehnoloģijā.

Strādājot ar karsto pūsto stiklu es izmantoju neregulāras taisnstūru formas veidotas no koka, metāla, ķieģeļuiem. Šie materiāli atstāj stiklā nospiedumu pēdas. Tādējādi mēģinu sabalancēt pūstā stikla vienveidību, kur pūšot stiklu viss sākas ar iepūsto gaisa burbuli pīpes galā esošajā stikla masā. No sākuma tas šķita kā vienkārši interesants uzdevums priekš sevis, pie kā piestrādāt, bet atklāju jaunas stikla materiālās kvalitātes, kas tālāk nu sublimējās jaunos darbos un idejās.

 

» u z   t i t u l l a p u  «