Istikla darbiI

Barbara Gulbe

"Ikviens mākslas darbs ir spēcīgs ierocis. Tas var ievainot un iepriecināt, sāpināt un sajūsmināt. Gan radot, gan skatot mākslu svarīgs ir pārdzīvojums. Emocionāls pārdzīvojums kurš pasaka tev to, ka esi vēl dzīvs un, ka tev ir svarīgi just.

Radīt mākslas darbu mani iedvesmo daba. Iespēja vizualizēt gan dabas norises- lietu, snieg, miglu utt, gan dažādos cilvēka emocionālos stāvokļus- sajūtas un pārdzīvojumus, sen aizmirstas atmiņas u.c., palidz un spēj apstādināt mirkli. Tā var paildzināt mūsu esību mūžības esamības priekšā.

Esmu iemīlējusi stradāt ar stiklu, kura materialitāte ir pietiekami sarežgīta, lai šķistu interesanta. Viss vienkāršais ir skaists, visas grūtības ir priekš tam, lai tās risinātu. Tā visprecizāk es raksturotu šo materiālu un sev ejamo ceļu pasaules plašumos."

Bārbala Gulbe

 

Dzimusi Rīgā. Beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu (1991) un Latvijas Mākslas akadēmiju (2004). Diplomdarba vadītājs Dainis Gudovskis, doc. I. Auderes meistardarbnīcā. Ieguvusi maģistra grādu (2004). Ir Mākslinieku Savienības biedre (kopš 2003).

Bārbala Gulbe strādā kā neatkarīga māksliniece stikla mākslas jomā, piedaloties dažādās grupu izstādās Rīgā, Latvijā un ārzemēs.

2002.g. kopā ar talantīgajām un darbīgajām māksliniecēm- Martu Ģibieti un Ramonu Pēkšēnu, Rīgā nodibina Stikla Galeriju, kuras ideja ir popularizēt mūsdienu Latvijas stikla mākslu, veicinot tradicinālo un alternatīvo izpausmju iespējas stikla māksliniekiem. Realizē individuālus pasūtījumus interjeriem vai īpašiem pasākumiem. Vada meistardarbnīcas stikla sakausēšanas tehnikās.